Požár budovy Doubravy

Dne 19.5.2015 v 01.20 hod. byla vyslána OD HZS Zlín jednotka SDH Březůvky k požáru nízké budovy v obci Doubravy.

Jednotka vyjela v 01.27 hod. na místo zásahu. Na místo jednotka dorazila v 01.37 hod., kde se od místního sboru dobrovolných hasičů Doubravy dozvěděla, že hoří stodola, u které se již nacházela jednotka SDH Velký Ořechov. Z nedostatku volného místa, kde již členové jednotky SDH Velký Ořechov započali s natažením hadicového vedení a se zdoláváním požáru, napojila jednotka SDH Březůvky hadici B na vůz SDH Velký Ořechov a doplňovala toto vozidlo vodou, poté bylo nataženo hadicové vedení k obecnímu hydrantu a nadále probíhala dodávka vody k hašení požáru. Poté, co byl požár uhašen a místo předáno k dohledu místní jednotce SDH Doubravy, byla jednotka SDH Březůvky poslána velitelem zásahu zpět na základnu. Jednotka SDH Březůvky odjela z místa zásahu 02.58 hod. Najeto 8 km cestou tam a zpět na základnu vozidlem CAS 25.

Návrat na základnu 19.5.2015 v 02.58 hod. Během zásahu nedošlo ke zranění člena jednotky, byla poškozena jedna hadice B, která praskla před půlspojkou při dodávce hasební vody z obecního hydrantu.