Cisterna CAS 25

Vůz CAS 25, byl pro SDH Březůvky přivezen v roce 1984. Slouží zde již tedy bezmála 28 let a byl ku pomoci v mnoha případech, jak při požárech, povodních, jako přeprava vody, proplachu kanalizace nebo například  k přečerpávání vody ze studní.

Tento vůz zde slouží již více jak jednu generaci dobrovolných hasičů a v tomto roce se po mnoha letech provedla celková oprava. V nejhorším stavu byla nádrž, která se již opravovala svépomocí minulých letech. Dále proběhla oprava podvozku, přestavba uspořádání zásahového vybavení a doplnění příslušenství pro rychlý zásah. Tyto opravy provedla firma HATECO, s.r.o. z Peček u Kolína.

Tímto bychom chtěli velmi poděkovat Zlínskému kraji, který poskytl dotaci na 2/3 financí této opravy. Zbylé finanční prostředky poskytla ze svého rozpočtu obec Březůvky, které bychom chtěli poděkovat. Děkujeme také zastupitelstvu obce, které schválilo opravu vozu a podařilo se mu na Zlínskému kraji domluvit financování.

Je pravda, že dobrovolní hasiči vykonávají pomoc lidem dobrovolně, ale potřebují velkou podporu obce, aby tuto činnost mohli provozovat. Proto zakončím tento článek hasičským: „ Bohu ku cti, bližnímu ku pomoci“

Dopravní automobil Fiat Ducato Light 2,3 MTJ EURO 6

Dopravní automobil Fiat Ducato byl pořízen v roce 2016 za finanční podpory Hasičského záchranného sboru ČR, Zlínského kraje a Obci Březůvky. Jedná se o dopravní nákladní automobil určený pro přepravu 9 osob. Automobil dodala firma PROFI AUTO CZ, a.s. a přestavila firma Progres servis, Sibřina spol s r.o.
S automobilem byl pořízen i nákladní požární přívěs.